Sicame
PL | EN
Aktualności

Zaciski do pracy pod napięciem i pod obciążeniem do 90 A

26 września 2014 | Piątek

Podczas tegorocznych targów Energetab 2014 duże zainteresowanie wzbudziła nowa gama zacisków SICAME, które umożliwiają podłączenie/odcięcie przyłącza pod napięciem i obciążeniem prądem aż do 90A.

Jedną z podstawowych zasad wykonywania prac pod napięciem jest brak obciążenia poborem prądu podłączanych zacisków (I=0A). Zapewnienie takiego stanu jest możliwe dzięki zamontowaniu na zewnątrz budynków skrzynek bezpiecznikowych, umożliwiających wyłączenie zabezpieczeń przed rozpoczęciem montażu.

Często jednak istnieje potrzeba wykonania przyłącza lub jego odcięcie w sytuacji, gdy nie mamy dostępu do skrzynki bezpiecznikowej.

Zastosowanie w tym wypadku typowych zacisków przebijających izolację może spowodować zapalenie się łuku w trakcie przebijania izolacji. Rozwiązaniem tego problemu jest oferowana przez SICAME nowa gama zacisków, dzięki którym można wykonać przyłączenie/odłączenie odbiorcy przy włączonych odbiornikach energii. Zaciski te mogą być również wykorzystywane, gdy mamy do czynienia z odbiorcą, który nie reguluje swoich zobowiązań wobec spółki obrotu energią elektryczną.

Zaciski SICAME umożliwiają wiele opcji połączeń:

  • Praca z wyłączoną i uziemioną linią,
  • Praca pod napięciem,
  • Praca pod napięciem PPN i obciążeniem do 90A.


Ulotka informacyjna jest dostępna tutaj

Zapraszamy do współpracy.

Szukaj
Grupa Sicame na świecie
mapa
Projekt i wykonanie: Web-Director